הקיץ כבר כאן וכל מי שנזכר מאוחר רוצה דחוף שיתקינו לו מזגן. ישנם שיקולים שונים בבחירת המזגן, שיקולים הקשורים למיקומו וגודל החלל וכמובן שיקולים של עלויות. כאשר אנו מדברים על רכישת מזגן ישנם שתי עלויות שונות שצריך לקחת בחשבון – עלות הרכישה וההתקנה והעלות התפעולית. עלות הרכישה וההתקנה היא עלות חד פעמית אותה משלמים כאשר רוכשים את המזגן; העלות התפעולית היא בסופו של דבר העלות בחשבון החשמל שלכם. כולנו רוצים לחסוך בחשמל ולהפחית את עלויות המזגן – מזגן אינוורטור הוא הדרך לעשות זאת.

מזגן עילי בטכנולוגיית אינוורטר

מזגן עילי הוא המונח המתייחס למזגנים המותקנים גבוה בתקרה, כמו מזגן מיני מפוצל. זאת בניגוד למזגנים הישנים אשר היו מותקנים על הרצפה ותופסים מקום רב בחדר. מזגן עילי הוא מזגן הרבה יותר קטן ואסתטי וגם עושה שימוש בטכנולוגיות יותר מתקדמות ויעילות.

אם כך מהו מזגן אינוורטר?

מזגן אינוורטר, המגיע בדמות מזגן עילי, הוא המילה האחרונה בתחום טכנולוגיית המזגנים. אנו חיים בעולם בו מחירי האנרגיה תמיד נמצאים בעלייה וגם לשימוש באנרגיה יש השלכות סביבתיות; מסיבה זו אנו מחפשים אחר פתרונות חסכוניים באנרגיה. מזגני אינוורטר נולדו מתוך הצורך הזה ליעילות אנרגטית. הם פותחו ביפן והפכו להצלחה עולמית.

כיצד מזגני אינוורטר מסייעים לכם לחסוך בחשמל?

מזגנים רגילים פועלים בצורה הבאה – אתם מכוונים את הטמפרטורה הרצויה והמזגן מתחיל לקרר במלוא העצמה. כאשר החדר מגיע לטמפרטורה הרצויה המזגן עוצר ומתחיל לפעול שוב כאשר החדר מתחמם. בעצם המזגן נמצא במחזור פעולה אשר חוזר על עצמו; רגע אחד הוא צורך את מלוא האנרגיה וברגע השני הוא צורך אפס. לכאורה זה נשמע היגיוני אך על פי בדיקות מעבדה שיטה זו אינה יעילה מבחינה אנרגטית.

הבשורה של מזגני אינוורטר היא יכולתם לעבוד בתפוקה חלקית כאשר צריך. גם הם עובדים עם תרמוסטט ומתחילים לעבוד במלא העצמה על מנת לקרר את החדר, אך לאחר מכן הוא מפחית את צריכת האנרגיה ואת התפוקה בצורה יעילה ביותר.

מזגני אינוורטר מגיעים בדרך כלל בדמות מזגן עילי, זוהי הצורה ההגיונית ביותר. באופן טבעי אוויר חם עולה למעלה ואוויר קר יורד למטה, לכן יש היגיון בפיזור האוויר הקר מלמעלה.

מי שהתקין מזגן עילי בטכנולוגיית אינוורטר יכול ליהנות ממזגן חסכוני באנרגיה ובעל בלאי נמוך יותר ופעולה שקטה יותר, בגלל שאינו עובד בתפוקה מלאה שלא לצורך.