קמינים הם שיטת חימום לבית, לא היחידה, אך בהחלט אחת המובילות. ישנם סוגים שונים של קמינים הנבדלים בעיקר בחומר הבעירה שלהם, כמו למשל קמין גז או קמין עץ. כמובן שלכל סוג של קמין ישנם מאפיינים אחרים, יתרונות וחסרונות וכו׳. כמו כן הם גם נבדלים בעיצוב ובקיבולת. אפשר לדבר הרבה על היתרונות של קמינים בתחום חימום הבית, אך ישנה נקודה נוספת המעניקה להם הרבה מאוד ערך מוסף. אני מדבר על הקמין בתור פריט עיצובי המשתלב בסביבת הבית.

כאשר אתם מעצבים את הבית אתם מוסיפים הרבה מאוד נגיעות עיצוביות. כמובן על פי הטעם והצרכים שלכם. האלמנטים העיצוביים יכולים להיות רהיטים, מנורות, תמונות, פסלים, שטיחים, וילונות וכדומה… אך יש עוד משהו חסר, האם קמין יכול לענות על החוסר העיצובי?

הקמין כפריט עיצובי

מעבר לפונקציית החימום, לקמינים יש הרבה ערך מוסף והם משאירים את חותמם על עיצוב הבית. קחו בחשבון שקמין, בזכות המבנה המורכב שלו והצרוך בארובה נשאר במקומו כל השנה; אין מדובר בתנור חשמלי קטן אותו מאחסנים בימי הקיץ. הקמין מלווה אתכם כל השנה בנוכחותו המרשימה.

קמין – פינה חמה ומעוצבת

הקמין מביא איתו אופי וסגנון; האופי יכול להיות שונה בהתאם לעיצוב הקמין ובהתאם לסוג הקמין. למשל כאשר מכניסים הביתה קמין עץ אתם בעצם יוצרים סביבה פינה הכוללת אקססוריז שונים לטיפול בקמין ובולי עץ. זה מכניס הרבה אופי ואווירה הביתה, דבר ששום אמצעי חימום אחר לא יכול להעניק לכם.

ניתן למצוא שפע של קמינים בשוק ולכל אחד יש את הסגנון והעיצוב שלו; תמיד תוכלו להתאים את סוג הקמין לקו העיצובי של החדר. אם תרצו תוכלו למצוא קמינים בעיצוב קלאסי, כמו למשל כאלו המשתלבים עם ריהוט עתיק, אך לעומת זאת אם הבית שלכם מעוצב בסגנון מודרני הייטקי, ישנם גם קמינים המשתלבים עם סגנון זה.

לסיכום ניתן להגיש זאת כך, מי שמכניס קמין לביתו צפוי ליהנות מהתכונות הבאות:

  • אמצעי חימום פרקטי
  • מעניק אווירה
  • מראה עיצובי מרשים
  • קסם רומנטי
  • ניחוח אקזוטי מבולי העץ.
  • יופייה של האש המרצדת.
  • עליית ערך הבית.

קמינים גז INSERT

קמינים גז FREE STAND

קמין עץ INSERT

קמין עץ FREESTAND